Czy peeling odmładza ?
Luxury-Peeling

Czy Peeling Odmładza

Wiele z nas nie docenia działania peelingów, uważając ich stosowanie w pielęgnacji skóry za stratę czasu. Musimy jednak pamiętać, że do pięknego wyglądu skóry brakuje jej regularnego złuszczania.

Co to jest peeling?
Peeling (z ang. złuszczanie) to rozpuszczanie, ścieranie czyli usuwanie martwych i zrogowaciałych komórek naskórka. Stosowany jest min. przy zmianach wywołanych starzeniem się skóry tj. zmarszczki, przebarwienia, zwiotczenia, suchość skóry.

Jak działa peeling?
Celem peelingu bez względu czy jest to np. peeling mechaniczny czy enzymatyczny jest usunięcie obumarłych komórek. Zewnętrzna warstwa naskórka to warstwa rogowa (stratum corneum) złożona z 10 do 25 warstw martwych, skeratynizowanych komórek tzw. korneocytów. Natomiast dzięki podziałom komórkowym jakie zachodzą w warstwie podstawnej naskórek w sposób ciągły jest odnawiany. Proces ten jednak z wiekiem ulega spowolnieniu i skóra traci swoją  kondycję. Usuwając i złuszczając wierzchnią warstwę naskórka wpływamy na tempo proliferacji komórek a przez to przyspieszamy odnowę naskórka. Zawarte w peelingach np. alfa-hydroksykwasy powodują zmniejszenie przylegania korneocytów i zatrzymanie wody co powoduje zmniejszenie rogowacenia naskórka. Przy dłuższym stosowaniu dochodzi do aktywacji  fibroblastów a to z kolei powoduje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny. Innym istotnym efektem działania peelingu jest ułatwianie substancjom czynnym wniknięcia w głębsze warstwy naskórka. Dlatego używając peelingi podczas zabiegów w gabinecie kosmetycznym czy w warunkach domowych ułatwiamy penetrację przeznaskórkową substancjom biologicznie czynnym zawartym w kosmetykach np. w maskach, serum, kremach. Efektem stosowania peelingów jest widoczna poprawa kondycji skóry. Skóra staje się gładka, uzyskuje zdrowy koloryt, a także spłyceniu ulegają drobne zmarszczki.

Jakie mamy rodzaje peelingów?

mechaniczne- polegające na mechanicznym ścieraniu np. peelingi ziarniste (DelaWell Luxury Peeling, DelaWell Gold Sugar Scrub) , mikrodermabrazja, dermabrazja, brushing. 
chemiczne- zawierające związki chemiczne o właściwościach złuszczających np. peelingi enzymatyczne, kwasy owocowe (DelaWell AHA Peeling), fenol, kwas TCA, kwas witaminy A 
fizyczne- wykorzystujące zjawiska fizyczne np. laser, ciekły azot, zamrożenie CO2

Zależnie jak głęboko sięga złuszczanie tkanek peelingi dzielimy na:

powierzchowne – działają w obrębie naskórka
średniogłębokie – w obrębie naskórka i warstwy brodawkowatej
głębokie – w obrębie warstwy siateczkowatej

Jaki peeling wybrać?

Dobór peelingu będzie zależny od typu skóry, stanu skóry czy zmian skórnych. Działanie peelingu mechanicznego oparte jest na ścieraniu obumarłych komórek za pomocą  materiału ściernego np. kłącze bambusa, kryształki soli, cukier trzcinowy czy zmielone pestki owoców. Peeling typu scrub będzie przeznaczony dla skór grubych, zrogowaciałych czy z przebarwieniami posłonecznymi. W przypadku skór cienkich, wrażliwych czy skłonnych do obrzęku stosujemy peelingi enzymatyczne lub żelowe z małymi drobinkami np. kłącza bambusa, których działanie opiera się na proteolitycznej aktywności enzymów. Działanie tych enzymów polega na rozłożeniu białek znajdujących się w warstwie rogowej co z kolei prowadzi do ich usunięcia bez efektu tarcia jak w przypadku peelingów mechanicznych.
Nie stosujemy peelingów w przypadku skóry z otarciami, skaleczeniami lub innymi urazami.

Technika nakładania peelingu

Podczas zabiegów kosmetycznych peeling nakładamy zawsze na oczyszczoną skórę. W zależności od konsystencji preparatu możemy go nanosić dłońmi, pędzelkiem kosmetycznym lub szpatułką. Pozostawiamy go na ok. 15-20 min. a następnie w zależności od wskazań producenta spłukujemy wodą i osuszamy skórę. Peeling możemy  zastosować podczas wykonywania masażu nabierając go zawsze na zwilżone dłonie. Pozwala to na lepsze rozprowadzenie preparatu na skórze oraz łatwiejszy poślizg.

Już pierwszy zabieg przynosi widoczne rezultaty. Są to:
Poprawa kolorytu skóry (widoczne rozjaśnienie)
Wygładzenie nierówności i płytkich zmarszczek
Lepsze napięcie i nawilżenie skóry
Zmniejszenie przebarwień

Ograniczenia peelingów:

Nie zmniejsza wrażliwości skóry
Nie likwiduje bardzo głębokich blizn
Nie likwiduje teleangiektazji
Nie zawsze likwiduje przebarwienia

Przeciwwskazania do stosowania peelingu:
Aktywna opryszczka
Aktywne stany zapalne
Alergia czynna
Przerwanie ciągłości naskórka
Brodawki wirusowe

Czy stosować peeling jako serię zabiegów?
Stosowanie peelingów w postaci serii zabiegów jest zależne od defektów naskórka ich rozległości, głębokości a także od naszych oczekiwań. Mogą być stosowane jako jeden z elementów wieloetapowego zabiegu kosmetycznego np. wybielającego czy odmładzającego. Natomiast zastosowanie serii zabiegów z użyciem peelingu jest wskazane w przypadku skór grubych, suchych, pękających, przebarwionych np.  w przypadku zabiegu manicure i pedicure. Najlepsze efekty uzyskuje się po ok. 6-8  zabiegach.

Działanie peelingów sprawia, że skóra nabiera promiennego wyglądu, staje się gładka, jędrna a zmarszczki ulegają redukcji. Stosowane regularnie przywracają prawidłową strukturę skóry sprawiając, że możemy się cieszyć ładną skórą mimo nieubłaganego upływu czasu.

Jak wygląda skóra po zastosowaniu peelingu?
Podczas zabiegów kosmetycznych peeling nakładamy zawsze na oczyszczoną skórę. W zależności od konsystencji preparatu możemy go nanosić dłońmi, pędzelkiem kosmetycznym lub szpatułką. Pozostawiamy go na ok. 15-20 min. a następnie w zależności od wskazań producenta spłukujemy wodą i osuszamy skórę. Peeling możemy  zastosować podczas wykonywania masażu nabierając go zawsze na zwilżone dłonie. Pozwala to na lepsze rozprowadzenie preparatu na skórze oraz łatwiejszy poślizg.

Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie nasze peelingi w jednym miejscu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl